ادعای مضحک عکاظ: سردار سلیمانی، سر افعی است!


روزنامه سعودی عکاظ گزارشی جامع از سردار "قاسم سلیمانی" با عنوان "سر افعی" منتشر کرده است.

روزنامه سعودی عکاظ گزارشی با عنوان "سر افعی" منتشر کرده که در آن به معرفی کامل سردار "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، پرداخته است. در این گزارش تمام سابقه کاری سردار سلیمانی از سال 1975 (1357) ذکر شده است.

عکاظ نوشت: سردار سلیمانی فعالیت رسمی خود را از سازمان آب کرمان، زادگاه خود، آغاز کرد. او سپس به عضویت مجموعه "سپاه افتخاری" درآمد. سلیمانی به ریاست پادگان قدس سپاه در کرمان منصوب شد و با حمله عراق به ایران، چندین گردان از سپاهیان کرمان را آموزش داد و به جبهه‌های جنوب اعزام کرد. کمی بعد، سردار سلیمانی در رأس یک گروهان به سوسنگرد اعزام شد تا جلوی پیشروی عراق در جبههٔ مالکیه را بگیرد. او در بیشتر عملیات نظامی دوران جنگ با عراق شرکت و تجربه نظامی بالایی کسب کرد. این تجربه استثنایی، او را به  "سر افعی" تبدیل کرد (این اصطلاحی است که عکاظ از آن برای توصیف سردار سلیمانی استفاده می‌کند)؛ بطوریکه هم‌اکنون از هم‌فکری و مشاوره سردار سلیمانی در سلسله عملیات مختلف سوریه و عراق علیه داعش و دیگر گروه‌های مخالف دولتی استفاده می‌شود.

به نوشته عکاظ، "سر افعی" موفق شد گروه زیادی از نظامیان سوریه را هدایت و تحت تعالیم نظامی خود قرار دهد. او فرماندهی چند عملیات را در سوریه و عراق بر عهده گرفت و به پیروزی‌های چشمگیری نیز دست یافت. تعداد نیروهای تحت فرمان سردار سلیمانی به چند هزار نفر افزایش یافته است و گفته می‌شود دامنه فعالیت‌های او تا یمن نیز گسترش می‌یابد.

سردار سلیمانی در عراق کمک زیادی به حفاظت از بغداد کرد و در سوریه نیز شهر مهم و استراتژیک القیصر را از وجود تروریست‌ها پاک کرد.

گرچه گروه تروریستی داعش ساختار و عملکردی مضحک دارد، به نظر می‌رسد موفقیت‌های ایران در مقابله با این گروه در تقابل با آمریکا و غرب، خشم و حسادت برخی از کشورهای منطقه را برانگیخته باشد.

بیانات امام خامنه‌ای درباره انتخابات مجلس (مجلس هشتم)


در نظام جمهوری اسلامی ایران مجلس به عنوان «عصاره فضایل یک ملت» از جایگاهی ویژه برخوردار و «در رأس همه امور قرار دارد.» مجلس شورای اسلامی بازوی توانمند دستگاه‌های اجرایی کشور بوده و دولت تنها مجری قوانینی است که توسط مجلس به تصویب می‌رسد. در حقیقت نمایندگان مجلس با سیاستگذاری، جهت دهی و نظارت بر فرایندهای مختلف اجرایی کشور، سرنوشت کشور و مردم را تعیین می‌کنند. از این رو صاحب نظران و کارشناسان سیاسی مهمترین انتخابات در صحنه سیاسی کشور را انتخابات مجلس می‌دانند. البته مجلس قوی، فعال، کارآمد، مؤثر و مطلوب شکل نمی‌گیرد مگر با عناصر مؤمن و کارآمدی که با رأی و انتخاب شایسته آحاد مردم روانه مجلس می‌شوند و بتوانند به بهترین صورت از عهده این وظیفه مهم و سرنوشت ساز به خوبی برآیند؛ چرا که بار این مسئولیت به اندازه‌ای سنگین است که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب «آگاهان باتقوا و مردان خدا، اگر وظیفه نباشد به زور هم حاضر به پذیرش آن نیستند.» از آن جا که تبیین وظایف و نحوه انتخاب مردم یکی از مهمترین و در عین حال حساس ترین موضوع در فرایند برگزاری انتخابات است، در ادامه گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۶ پیرامون اهمیت انتخابات مجلس و شاخصه های نمایندگان مطلوب، ارائه می‌گردد:....

بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه‌ای در رابطه با انتخابات


اگر کسی با هدف بدست آوردن ثروت وارد انتخابات شود خدمت نخواهد کرد

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنان خود نکاتی را درخصوص نامزدهای انتخابات گوشزد کردند و از همه مردم خواستند این نکات را به دقت دنبال کنند.

ایشان افزودند: نامزدها باید با قصد خدمت وارد عرصه انتخابات شوند زیرا اگر کسانی با هدف قدرت طلبی و بدست آوردن ثروت و یا انگیزه های ناسالم دیگر وارد انتخابات شوند، به مردم و کشور خدمت نخواهند کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، ارتباط نامزدها با مراکز ثروت و قدرت را بسیار مخرب دانستند و خاطرنشان کردند: این، همان شیوه ای است که در باصطلاح دموکراسی های دنیا بویژه در امریکا مرسوم است و نامزدها با حمایت مالی کمپانی ها، شرکتها و افراد ثروتمند، وارد انتخابات می شوند و بعد از پیروزی در انتخابات نیز وامدار این افراد هستند و به جای خدمت به مردم، در جهت منافع صاحبان قدرت و ثروت، قانون وضع می کنند.....

ایشان، انتخابات را یکی از عرصه های نمایش حضور مردم دانستند و خاطرنشان کردند: از مدتها قبل، از مرکز و قرارگاه فرماندهی جبهه کفر و استکبار گرفته تا پادوها و پیاده نظام این جبهه در داخل و خارج، تلاش گسترده ای  بکار گرفته شده تا حضور مردم در انتخابات مجلس کمرنگ باشد اما به لطف و فضل الهی، حضور مردم در این انتخابات دشمن شکن خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه انتخابات موجب نشاط جدید و دمیده شدن خون تازه در پیکره نظام اسلامی خواهد شد، افزودند:

عرصه انتخابات در کنار این ویژگیهای برجسته و مهم، آفت هایی هم دارد که باید مراقب بود این آفت ها پیش نیایند.

حضرت آیت الله خامنه ای انتخابات سال 88 را یادآور بهترین و بدترین خاطره ها دانستند و تأکید کردند: بهترین خاطره ها، حضور عظیم و خیره کننده چهل میلیونی مردم در پای صندوقهای رأی بود و بدترین خاطره ها مربوط به «جرزنی های» سیاسی برخی افراد ناباب، نادان و بعضاً معاند، در انتخابات بود.

ایشان با تأکید بر اینکه در هر انتخاباتی ممکن است عده ای معترض باشند، خاطرنشان کردند: در چنین شرایطی، قانون، راه را معین کرده است، اما در انتخابات سال 88 عده ای راه قانون شکنی، تحمیل هزینه به کشور و مردم، شاد کردن دشمن، و اجرای برنامه های مورد نظر دشمن را برگزیدند ولی راه به جایی نبردند زیرا مردم در صحنه بودند و تا زمانی که ملت در صحنه است، هیچکس در کشور، نمی تواند، کارهای خلاف قانون را به پیش ببرد.

رهبر انقلاب اسلامی قضایای بعد از انتخابات سال 88 را یک تجربه و درس، خواندند و افزودند: انتخابات مظهر حضور مردم و نتیجه آن، مظهر خواست و رأی مردم است و همه باید به آن احترام بگذارند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی خاطرنشان کردند: رقابت غیر از خصومت و تهمت زنی متقابل است، رقابت به معنای اثبات خود با نفی دیگران نیست. رقابت، دادن وعده های خلاف قانون، برای جلب نظر مردم نیست.

ایشان همه مجریان و مسئولان، و نامزدها را به رعایت آداب و شروط انتخابات سالم فراخواندند و افزودند: مجریان برگزاری انتخابات اعم از دولت و وزارت کشور و همچنین شورای نگهبان باید تمام تلاش خود را برای امانت داری رأی مردم و برگزاری انتخاباتی سالم انجام دهند و همه بدانند هیچ چیزی بالاتر از قانون نیست.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری برگزاری بیش از 30 انتخابات سالم در 32 سال گذشته، خاطرنشان کردند: در انتخابات مختلف، چه در زمان حیات امام (ره) و چه بعد از ایشان، هیچ موردی که انتخابات را ناسالم کرده و یا نتیجه آنرا تغییر داده باشد، وجود نداشته و همان رأی و انتخاب مردم، واقع شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنان خود نکاتی را درخصوص نامزدهای انتخابات گوشزد کردند و از همه مردم خواستند این نکات را به دقت دنبال کنند.

نامزدها باید با قصد خدمت وارد عرصه انتخابات شوند زیرا اگر کسانی با هدف قدرت طلبی و بدست آوردن ثروت و یا انگیزه های ناسالم دیگر وارد انتخابات شوند، به مردم و کشور خدمت نخواهند کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، ارتباط نامزدها با مراکز ثروت و قدرت را بسیار مخرب دانستند و خاطرنشان کردند: این، همان شیوه ای است که در باصطلاح دموکراسی های دنیا بویژه در امریکا مرسوم است و نامزدها با حمایت مالی کمپانی ها، شرکتها و افراد ثروتمند، وارد انتخابات می شوند و بعد از پیروزی در انتخابات نیز وامدار این افراد هستند و به جای خدمت به مردم، در جهت منافع صاحبان قدرت و ثروت، قانون وضع می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای استفاده از بیت المال برای انتخابات را یکی دیگر از نکاتی دانستند که مردم باید بشدت در مورد آن حساس باشند.

ایشان افزودند: استفاده از بیت المال در انتخابات اشکال مضاعف دارد، ضمن آنکه هر فردی را هم نمی توان براحتی متهم به اینگونه مسائل کرد.

ایشان مردم را به دقت و حساسیت در انتخاب نامزدها فراخواندند و تأکید کردند: برای تشخیص درست دو راه وجود دارد : یا انسان خودش تحقیق کند و به نتیجه برسد و یا استفاده از نظرات افرادی که بین انسان و خدا حجت ایجاد می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی اظهار امیدواری کردند با لطف خداوند و حضور پرشور مردم و انتخاب درست آنان، مجلسی در شأن نظام اسلامی تشکیل شود.

حضرت آیت الله خامنه ای، انتخابات مجلس را برای  ملتهای اسلامی نیز مهم و تأثیرگذار خواندند و افزودند: به همین دلیل است که دستگاههای خبیث استکبار اعم از امریکا، انگلیس ، صهیونیستها و دیگران تلاش دارند تا این انتخابات را مخدوش و برای ملتهای دیگر مأیوس کننده جلوه دهند.

ملت ایران در زمینه انتخابات و انقلابی بودن، پیشکسوت ملتها است و قطعاً نگاه ملتهای دیگر ، به این انتخابات دوخته شده است.

تشکر و قدردانی از حضور پر شور، گسترده و اثر گذار مردم در راهپیمایی دشمن شکن و وحدت آفرین مردم در راهپیمایی 22 بهمن


 

مردم با حضور یکپارچه، منسجم و میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن به جهانیان ثابت کردند از اصول و ارزش های اسلامی هرگز عقب نشینی نکرده و نمی کنند.

حضور پرشور و نشاط مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال پس از ۳۳ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی جمله تاریخی امام راحل را که امت ایران اسلامی بهترین مردم از صدر اسلام تا کنون هستند را در ذهن ها تداعی کرد.

دشمن برای حضور کم رنگ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بسیار سرمایه گذاری تبلیغاتی کرده بود که ملت با بصیرت ایران اسلامی با حضور در این مراسم بیگانگان را ناکام کردند.

دشمنان پس از مرعوب شدن از حضور میلیونی ملت در راهپیمایی عظیم وبا شکوه ۲۲ بهمن، منظر تیر خلاص ملت در ۱۲ اسفندماه آتی وحضور گسترده مردم در پای صندوق های اخذ رای باشند.

مردم با حضور باشکوه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن به دنیا ثابت کردند پایبند و وفادار به آرمان های امام راحل، شهیدان و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هستند.

 

رویدادهای 22 بهمن 1357


1- با تلاش برخی از دوستان بختیار و نیز نزدیكان مهندس بازرگان، بنا شد جلسه‌ای با حضور بازرگان، بختیار و قره‌باغی تشكیل گردد. عباس امیرانتظام درباره این جلسه می‌گوید: قبل از جلسه، بختیار به من تلفن زد و گفت استعفای خود را در جلسه تسلیم خواهد كرد. لیكن بختیار در جلسه حاضر نشد و تنها استعفا نامه خود را برای جلسه فرستاد.

2- واحدهای نظامی چند شهر، از جمله لشگر زرهی قزوین، به سوی تهران روانه شدند. مردم، جاده تهران ـ كرج را به منظور جلوگیری از ورود واحدهای نظامی، مسدود كردند.
3- نبرد شدید مردم با نیروی گارد در خیابان‌های تهران شدت بیشتری پیدا كرد.
4- در پی درگیری‌های اخیر، پزشكی قانونی مملو از شهدایی است كه در چند روز اخیر كشته و شناسایی نشده‌اند.
5- تسلیحات ارتش، زندان اوین، ساواك سلطنت آباد، مجلسین سنا و شورا،‌ رادیو و تلویزیون، نخست وزیری، ژاندارمری و شهربانی، به دست مردم تصرف شد.
6- نصیری، رییس ساواك، سالار جاف، قاتل مردم كردستان و سپهبد رحیمی، توسط مردم بازداشت شدند. همچنین سپهبد بدره‌ای، فرمانده نیروی زمینی، محمد امین و بیگلری، جانشین فرماندگان گارد، به هلاكت رسیدند.
7- فرماندهان نیروهای سه گانه ارتش با حضور در خدمت امام خمینی، استعفای خود را تقدم كردند.
8- با مراجعه به منزل حضرت امام، گروه‌های مسلح پشتیبانی خود را از امام اعلام كردند.
9- حضرت امام به دنبال سقوط نهادهای اصلی رژیم و عقب‌نشینی ارتش از مردم خواستند كه آرامش و نظم را مجددا برقرار كنند.
10- رییس ستاد كل ارتش از جمله مواردی كه موجب شد ارتش اعلام بی‌طرفی كند، اینها بود: رییس ستاد شهربانی به كلانتری‌ها گفته بود مقاومت نكنند؛ در حالیكه این خلاف دستور بود. اعزام نیروهای زبده كمكی برای افسران محاصره شده در مسلسل‌سازی به جهت تمرد آنها بی‌نتیجه ماند. سربازان به طور دسته جمعی فرار می‌كردند و بدون اجازه به پادگان‌ها بر‌می گشتند. نیروهای زرهی به علت سد شدن راه آنها توسط مردم و تیر خوردن سرلشكر ریاحی، موفق به كار نشدند. نیروی هوایی به علت پیوستن افسران و همافران به مردم، قدرت انجام پرواز نداشت. بی‌نظمی عمومی، نافرمانی و اعلام همبستگی افسران عالی رتبه با كمیته امام خمینی همه گیر شده بود.
11- انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی، نظام دو هزار و پانصد ساله شاهنشاهی را سرنگون كرد.
12- امام خمینی طی پیام دیگری خطاب به مردم گفتند: توجه داشته باشید كه انقلاب ما از نظر پیروزی بر دشمن هنوز به پایان نرسیده است. دشمن از انواع وسایل و دسایس بهره‌مند است و توطئه‌ها در كمین است. تنها هوشیاری و انضباط انقلابی و اطاعت از فرمان‌های رهبری و دولت موقت اسلامی است كه توطئه‌ها را نقش بر آب می‌سازد ... با دولت موقت اسلامی همكاری نمایید تا با حول و قوه الهی هر چه زودتر با همكاری یكدیگر ایران اسلامی آباد و آزاد را مورد غبطه جهانیان بسازیم.
13- مهندس بازرگان طی یك نطق تلویزیونی، ضمن تشكر از آحاد مختلف مردم و خصوصا از اعلام بیطرفی ارتش در مسائل سیاسی گفت: تیمسار قره‌باغی در ملاقات حضوری، همكاری خود را با دولت موقت اینجانب اظهار نموده است.
14- از سوی حضرات آیات مرعشی نجفی و شیرازی، اعلامیه‌های جداگانه‌ای خطاب به ملت ایران منتشر گردید و پیروزی انقلاب اسلامی تبریك گفته شد.
15- پس از سقوط رژیم سلطنتی، همافران نیروی هوایی كه در حركت نظامی مردم نقش مهمی داشتند‌، از همكاری و مدد رسانی به موقع مردم تشكر كردند.
16- به مناسبت سقوط رژیم شاه، از سوی یاسر عرفات پیام تبریكی خطاب به حضرت امام فرستاده شد.
17- آیت‌الله خویی با ارسال تلگرافی برای حضرت امام، ورود ایشان را به ایران تبریك گفت.
وقایع انقلاب آن قدر سریع بود كه حتی مقامات آمریكایی در آخرین روزها نمی‌دانستند انقلاب پیروز شده است. اتاق عملیات كاخ سفید از طرف برژینسكی، تلفنی از سالیوان می‌پرسید: آیا هنوز امکان كودتا وجود دارد؟