ادعای مضحک عکاظ: سردار سلیمانی، سر افعی است!


روزنامه سعودی عکاظ گزارشی جامع از سردار "قاسم سلیمانی" با عنوان "سر افعی" منتشر کرده است.

روزنامه سعودی عکاظ گزارشی با عنوان "سر افعی" منتشر کرده که در آن به معرفی کامل سردار "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، پرداخته است. در این گزارش تمام سابقه کاری سردار سلیمانی از سال 1975 (1357) ذکر شده است.

عکاظ نوشت: سردار سلیمانی فعالیت رسمی خود را از سازمان آب کرمان، زادگاه خود، آغاز کرد. او سپس به عضویت مجموعه "سپاه افتخاری" درآمد. سلیمانی به ریاست پادگان قدس سپاه در کرمان منصوب شد و با حمله عراق به ایران، چندین گردان از سپاهیان کرمان را آموزش داد و به جبهه‌های جنوب اعزام کرد. کمی بعد، سردار سلیمانی در رأس یک گروهان به سوسنگرد اعزام شد تا جلوی پیشروی عراق در جبههٔ مالکیه را بگیرد. او در بیشتر عملیات نظامی دوران جنگ با عراق شرکت و تجربه نظامی بالایی کسب کرد. این تجربه استثنایی، او را به  "سر افعی" تبدیل کرد (این اصطلاحی است که عکاظ از آن برای توصیف سردار سلیمانی استفاده می‌کند)؛ بطوریکه هم‌اکنون از هم‌فکری و مشاوره سردار سلیمانی در سلسله عملیات مختلف سوریه و عراق علیه داعش و دیگر گروه‌های مخالف دولتی استفاده می‌شود.

به نوشته عکاظ، "سر افعی" موفق شد گروه زیادی از نظامیان سوریه را هدایت و تحت تعالیم نظامی خود قرار دهد. او فرماندهی چند عملیات را در سوریه و عراق بر عهده گرفت و به پیروزی‌های چشمگیری نیز دست یافت. تعداد نیروهای تحت فرمان سردار سلیمانی به چند هزار نفر افزایش یافته است و گفته می‌شود دامنه فعالیت‌های او تا یمن نیز گسترش می‌یابد.

سردار سلیمانی در عراق کمک زیادی به حفاظت از بغداد کرد و در سوریه نیز شهر مهم و استراتژیک القیصر را از وجود تروریست‌ها پاک کرد.

گرچه گروه تروریستی داعش ساختار و عملکردی مضحک دارد، به نظر می‌رسد موفقیت‌های ایران در مقابله با این گروه در تقابل با آمریکا و غرب، خشم و حسادت برخی از کشورهای منطقه را برانگیخته باشد.